• Tak ako to už v tomto období býva, ani naša družina sa nestala výnimkou.

Naše deti nám dokázali, že nie sú len také hocijaké a obyčajné deti. V toto poobedie sme mohli vidieť, že keď chcú môžu byť policajti, doktori, tajné agentky, princezné, futbalisti,superhrdinovia, šašovia či víly.

A nie len naše deti, ale aj pani vychovávateľky sa na jedno poobedie premenili na rozprávkové bytosti.

Deti sa zúčastnili rozličných súťaží, poriadne si zatancovali, zabavili sa a všetci za odmenu dostali aj niečo sladké.

Ďakujeme pani vychovávateľkám za vynikajúci program, hudbu a hlavne kopu zábavy :)

• Keramikár

• Žiaci 1.A a 2.A na hodinu výtvarnej výchovy pozvali ozajstného keramikára pána Mareka Novotňáka.

Cieľom týchto tvorivých dielní je zvyšovať kreativitu a zručnosť detí a prehlbovať ich záujem o tvorivú činnosť.

Počas tvorivých dielní dostali deti odborný výklad ako pracovať s hlinou, aké sú jej vlastnosti, čo sa z nej dá vytvoriť, ako aj o jej ďalšej úprave.

Deti si vytvorili krásne barančeky, z ktorých sa moc tešili a boli hrdí na svoje výtvory.

Budeme sa tešiť na ďalšiu spoluprácu s takýmito ľuďmi, ktorí nám pommôžu prebudiť u detí kreativitu, zručnosť a tvorivosť.

• TESTOVANIE 9

• Vážení žiaci a rodičia,

celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl pod názvom

Testovanie 9 sa v školskom roku 2022/2023 uskutoční dňa 22.03.2023 z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra.

• 2% z dane

• Vážení rodičia a priatelia školy,

chceli by sme Vám všetkým oznámiť, že naše Združenie SRRZ - RZ pri Základnej škole s materskou školou je v zozname prijímateľov podielu zaplatenej dane z príjmov fyzických a právnických osôb za rok 2022.

Finančné prostriedky získané z darovaných 2% budú využité na modernizáciu prostredia, skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole a na nákup rozličných učebných pomôcok pre našich žiakov.

Budeme veľmi radi, ak sa rozhodnete Vaše 2% z dane venovať na rozvoj našej Základnej školy s materskou školou.

Tlačivo si môžete stiahnuť TU

Ak ste tak už urobili ďakujeme Vám z celého srdca a nižšie by sme Vám chceli ukázať čo naša Základná škola s materskou školou zakúpila pre naše deti aj vďaka Vašim príspevkom z 2% daní.

Ďakujeme veľmi pekne

• Vesmír očami detí

• V tomto roku sa žiaci našej školy pod vedením pani učiteliek zapojili so svojimi prácami na tému Vesmír očami detí do okresného kola tejto súťaže.

V 2.kategórii, ktorej sú žiaci ročníkov 1.- 4. bola z desiatich krásnych prác žiakov ocenená Čestným uznaním žiačka Lianka Burganová (3.A).

V 3. kategórii žiakov 5.-9.ročníka boli udelené dve Čestné uznania - žiačke 6.A triedy Sofii Križanovej a žiačke 9.A triedy Kristíne Milancovej

Všetkým žiakom, ktorých práce boli zaslané do okresnej súťaže ĎAKUJEME a oceneným žiačkám GRATULUJEME.

• Projektové vyučovanie

• V utorok, 31.1.2023, sa naša škola premenila na tri hodiny na školu hrou. Naši deviataci si pre nás pripravili projektový deň.

Na rozličných stanovištiach rozmiestnených po celej škole sa ostatní žiaci dozvedeli informácie a rozličné zaujímavosti o zdravom životnom štýle, správnom cvičení, zdravej strave, pretiahli kostry v telocvični na kruhoch či hrazde.

Na druhej strane im naši deviataci ukázali aj nie moc zdravú stránku života v spoločnosti. Na stanovištiach sa čo to dozvedeli aj o ľudských závislostiach. Či už o nezdravej strave, závislostiach na drogách alebo alkohole.

Na každom stanovišti si okrem poučných informácií  deviataci pripravili aj rozličné aktivity. Žiaci si zahrali bingo, urobili vedomostný kvíz, poskadali pexeso či vytočili úlohy na kolese štastia...alebo skôr zdravia.

Deviatakom ďakujeme za poučné a tiež aj zábavné dopoludnie.

• Výr Urpín

• Dňa 31.1.2023, v deň polročného vysvedčenia, sa prišiel pozrieť na žiakov I. a II. ročníka výr Urpín.

Prišiel pozrieť, čo všetko sa deti naučili v prvom polroku.

Pán Jurko Žiak im porozprával o zvieratkách či o tom, ako sa majú deti starať o vtáčiky v zime.

Ďakujeme za skvelú prednášku a tešíme sa na ďalšiu návštevu.