• Stravné JANUÁR

17 dní x 2,25€ = 38,25 €

I.stupeň 17 dní x 2,05€ = 34,85 €

II.stupeň 17 dní x 2,25€ = 38,25 €

Platbu za stravu na 01/2023 je potrebné uhradiť do 31.12.2022. Deti a žiakov prihlasujeme na základe prijatej platby za stravu.

V januári obed dostanú len deti a žiaci, ktorí budú mať uhradené platby za obedy.

Číslo účtu ŠJ:  SK79 0200 0000 0016 5133 5255

• Vyučovanie štvrtok 22.12.2022

vo štvrtok 22.12., teda posledný školský deň pred prázdninami, budú žiaci 4 vyučovacie hodiny s triednym učiteľom na triednom vianočnom posedení.

Po 4 vyučovacej hodine sa deti presúvajú do ŠKD alebo domov.

ŠKD funguje od 11:25 do 16:00hod.

Pozor na zmenu konca prevádzky ŠKD v tento deň.

• Vianoce na zámku

• Vo štvrtok 15.12. sa vybrali učitelia a žiaci 3. - 9. ročníka do Bojníc na zámok. Od 14. decembra sú na Bojnickom zámku prehliadky, počas ktorých spoznáte vône, chute a zvuky šľachtických Vianoc.

Spoločne sme nahliadli k vianočnému stolu Jána Pálfiho, Matúša Čáka Trenčianskeho i Jána Korvína. Pozreli sme sa, v akej spoločnosti trávili sviatky Pálfiovci, a spoznali sme atmosféru príprav štedrovečerného stolovania u Thurzovcov.

Bojnický zámok bol vyzdobený vianočnými stromčekmi, dobovými dekoráciami aj štylizovanými ukážkami stolovania v tých dobách.

Žiakom aj učiteľom sa takto vyzdobený zámok veľmi páčil a už sa tešíme čo ďalšie spolu zažijeme a uvidíme.

• Predvianočný čas u našich dôchodcov

• Advent je čas, kedy by sme sa mali zastaviť, zamyslieť a potešiť.

Priekopsķý Klub dôchodcov a seniori nás pozvali vo štvrtok 8.12. na stretnutie, ktoré sa konalo v Polyfunkčnom objekte vedľa našej školy. Bolo to príjemné stretnutie dvoch generácii.

Naše najmladšie Vtáčatká (1.a 2.ročník) mali premiéru. Prvý krát vystúpili s ľudovým pásmom, vyobliekaní v krojoch.

Tanečnice  a krásavice z 3.A a 6.A vytvorili neskutočnú atmosféru plnú rytmov, energie a radosti.

Naše tretiačky nezabudli ani vinšovať k Vianociam. Tónami Tichej noci sme sa rozlúčili a spoločne so seniormi sme si zaspievali.

Pozvanie prijala riaditeľka školy Mgr. Dagmar Královancová. Všetky tanečnice a tanečníkov pripravila pani učiteľka Magduška Gáťová,o ozvučenie sa postarala pani učiteľka Veronika Zvedelová a veľké ďakujeme patrí aj mamičke zo 6.A Mirke Stupianskej.

• Škola BONTÓNU

• Vo štvrtok 8.12.2022 k nám do školy zavítali páni z kultúrno - umeleckej spoločnosti Bojník z Bojníc. Tí si pre nás pripravili zaujímavé predstavenie s názvom Škola bontónu. Celé predstavenie sa nieslo v duchu ako sa máme správať v spoločnosti, ako pozdraviť, ako podať ruku, prísť do reštaurácie, odložiť príbor na tanier tak, aby čašník vedel, či nám chutilo, či nechutilo, ako uviazať kravatu a iné užitočné veci.

Herci mali dobové oblečenie a predstavenie bolo nielen poučné a zaujímavé, ale aj veľmi zábavné. Hlavné postavy si v ňom zahrali naši žiaci, ale taktiež aj naše pani učiteľky.

• Vianočné pozdravy 2.A

• Dňa 6.12. keď prišiel na našu školu pozrieť Mikuláš aj s jeho čertíkmi a anjelikmi si druháci na hodine anglického jazyka vytvárali s pani učiteľkou Dominikou Bednárovou vianočné pozdravy.

Ako môžete vidieť na fotkách pozdravy boli rôznofarebné, rozličného tvaru a s rozmanitými obrázkami. Ani jeden pozdrav nebol rovnaký, a to ich robilo tak výnimočnými.

• ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ - OZNAM

vzhľadom k chorobnosti zamestnancov v školskej jedálni

NEBUDE od 12.12.2022 do odvolania

poskytnutá strava v školskej jedálni pre žiakov školy.

Upozorňujeme rodičov, že pre žiakov, ktorí navštevujú ŠKD v popoludňajších hodinách je potrebné zabezpečiť stravu z domu.Všetci žiaci budú odhlásení z obedov.Prosím o sledovanie informácií.

MŠ bude prebiehať v bežnom režime.

Ďakujem za pochopenie.

Mgr. Dagmar Královancová

• Mikuláš na škole

• V utorok 6.12.2022 nás prišiel navštíviť Mikuláš aj so svojími pomocníkmi.

Keď sa vracal z materskej školy spomenul si, že by sme mohli mať aj nejaké poslušné avšak aj menej poslušné deti. Čertíci sa tešili, že konečne budú môcť naplniť vrecia deťmi a nie len z nich vytahovať sladkosti.

Prešli si všetkými triedami, počuli básničky, pesničky. Spievali žiaci aj niektorí učitelia. Pár žiakov sa ocitlo vo vreci avšak s pomocou anjelikov sa dostali von a sľúbili, že do budúceho roka sa polepšia a čerti nemusia už vôbec chodiť.

A tak Mikulášovi nezostalo nič iné, len rozdať sladkosti a prisľúbiť, že sa budúci rok zastaví a skontroluje, či boli sľuby žiakov dodržané :)

• Mikuláš v MŠ

• Ako sa na sviatok Mikuláša patrí, tak v utorok 6.12.2022 sa objavil Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi v našej materskej škole.

Prišli s ním aj čertíkovia a dvaja anjelikovia. Keďže naše detičky boli dobré, čertíci nemali veľa práce. Vrecia tak využili na balíčky so sladkosťami, ktoré dostali detičky za krásne pesničky, básničky a dokonca aj tančeky.

Veríme, že o rok príde Mikuláš opäť a čertíci donesú vrecia plné sladkostí a nie uhlia :)

• Vianočný stromček

• V piatok dňa 2.12.2022 prišiel ku nám predčasne Mikuláš. Síce nemal sane ani darčeky, ale za to mal veľa pomocníkov.

Ako môžete vidieť na fotkách spred jedálne nám v tento deň zmizol jeden krásny strom. Pre nás doteraz obyčajný ihličnatý strom, jeden z mnohých, ktoré nám skrášľovali okolie školy.

Avšak od piatku obeda už tento stromček nestojí pred našou jedálňou, ale v centre mesta Martin, ako Vianočný stromček ozdobený svetielkami a vianočnými ozdobami vyrobenými žiakmi z okolitých škôl.

A tak sme sa v pondelok 5.12.2022 vybrali aj s dievčatami zo 6.A a vlastnoručne vyrobenými ozdobami do mesta, aby sme aj my prispeli naším kúskom pri zdobení stromčeka :)

• Deň mlieka

• Dňa 14.11.2022 sme si na našej škole pripomenuli rôznymi hrami, vedemostnými kvízmi a súťažami niečo málo o mlieku, jeho význame, prospešnosti pre organizmus a taktiež o výžive. Okrem toho si pani učiteľky pripravili aj pracovné listy na mliečnu tématiku. Najlepšie na takýchto dňoch vždy aj tak býva nie teória a súťaže, ale samotná ochutnávka :)