• Slávnostné ukončenie školského roka

• Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou, Priehradná 11, Martin oznamuje rodičom, že slávnostné ukončenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční dňa

30. júna 2023 o 8,30 hod. pred budovou prvého stupňa.

Činnosť školského klubu je od 6,00 hod. do 16,30 hod.

Obedy sa vydávajú v čase od 10,00 do 12,00 hod.

• Dotácia na stravu od 1.9.2023

tí žiaci, ktorí sa chcú stravovať v ŠJ od 1.9.2023 a doteraz sa nestravovali, je potrebné vypísať Zápisný lístok stravníka a Žiadosť o poskytnutie dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa.

Obidva dokumenty nájdete ako prílohu nižšie.

Tieto je potrebné vypísať a doručiť do 30.6.2023 vhodením do schránky alebo odovzdaním v škole.

Zápisný lístok

Návratka - žiadosť

• Folklórny festival MŠ Turany

• Dievčatá z 3.A: Emmka, Elka, Ninka, Natálka, Veronka a Zoinka - naše staršie Vtáčatká pokračovali aj v sobotu 17.6.2023 v krásnej a úspešnej reprezentácii ZŠ Priehradná.

Na Folklórnom festivale MŠ v Turanoch sme boli ako hosť. S radosťou sme prijali pozvanie vystúpiť, dokonca v závere programu Vtáčatká mali možnosť si zaspievať turčiansku pieseň s FS Kriváň Turany.

Ďakujeme všetkým ochotným rodičom za pomoc, dievčatám za milý program a pani učiteľke Magdaléne Gáťovej za prípravu, úspešný priebeh a reprezentáciu našej školy na kultúrnych akciách.

P.S.: Radka a Sofinka z 3.A, skoré uzdravenie. Chýbali ste nám.

• Vtáčatká a záverečný koncert SZUŠ Martin

• Piatok 16.6. popoludní, kino Strojár a my z Priehradnej.

Vtáčatká odprezentovali svoju celoročnú prácu.

Tentokrát sme vsadili na muzikál ,,Na skle maľované,,. Piesne Michala Dočolomanského sú všetkým dôverne známe. K tomu super choreografia a úspech je na svete!

Ďakujeme, dievčatá aj ochotní rodičia. Opäť sme ukázali, že nám tanec nie je cudzí. Na vystúpenie žiačky pripravila Mgr.Magdaléna Gáťová.

• Deň DETÍ 2023

• Vo štvrtok 1.6.2023 sa tak, ako všade, aj u nás na škole oslavoval DEŇ DETÍ. Všetky naše malé, veľké aj tie najmenšie deti oslavovali svoj deň rozličnými aktivitami.

Naši ôsmaci a deviataci si pod vedením triednych učiteľov pripravili stanoviská, hudba hrala na plné obrátky a zábava sa mohla začať. Ostatní žiaci súťažili v rozličných disciplínach. Či už to bola prekážková dráha, skákanie vo vreciach, obrie pexeso, hádali predmet v krabici či hádzali kriketku na presnosť. Všetci si za svoje výkony vyslúžili sladkú odmenu na každom stanovisku.

Najväčší úspech zaznamenalo špeciálne stanovisko kde sa maľovalo na tvár. Pani učiteľka Lenka s pani učiteľkou Zuzkou s veľkou výpomocou Naty, Niky a Kiky zvládali nápor maľovaniachtivých detí obdivuhodne. Spod ich rúk vychádzali motýliky, hadíky, kvetované vzory, srdiečka, spidermani, malé Hello Kitty a iné možné stvorenia.

Deň sme si skvele užili. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli pri organizácií a tiež slniečku za krásne počasie.

• Benetrix

• Čas,keď potešíme srdiečka našich starkých,je pre nás vzácny a výnimočný.

Vtáčatká z Priehradnej tak urobili aj v utorok 30.5.

Krásnym vystúpením pohladili duše seniorov. Spievali, tancovali, básničkovali. Najlepšie ako vedeli. Ďakujeme vám, Vtáčatká. Robíte nám všetkým radosť. Na vystúpenie pripravila žiakov Mgr.Magdaléna Gáťová,ozvučenie zabezpečila Mgr.Veronika Zvedelová.

• Čítanie trochu inak

• V piatok 26.5.2023 po 2.vyučovacej hodine sme sa s deťmi venovali literárnemu textu a čítaniu.

Najskôr si všetci žiaci v triedach spolu s triednymi pani učiteľkami prečítali krátky text o Fatime a Omarovi. A potom sa vo dvojiciach, samostatne alebo v skupinkách pustili do písania odpovedí na otázky k textu. Po tejto práci prišli na rad tvorivé aktivity.

Kreslili ilustráciu, tvorili scenár a aj komiks. Vznikli veľmi pekné dielka a scenáre sme si aj vyskúšali priamo "na pľaci" pri nácviku mini divadielka.

Využili sme aj pekné počasie a scénky sme so siedmakmi a piatakmi skúšali vonku.