• Ako postupovať v prípade, že má vaše dieťa niektoré z týchto „problémov“?

Oslovte triedneho učiteľa Vášho dieťaťa, prípadne priamo školského špeciálneho pedagóga. Poraďte sa s nimi, diskutujte a hlavne dôverujte im. Spoločne budeme hľadať spôsoby, ako  postupovať pri ďalšom vzdelávaní, poskytnú Vám potrebné rady, reedukačné materiály, ktoré využijete pri zlepšovaní parciálnych zručností Vášho dieťaťa.

Majte na pamäti, že včasné odhalenie prítomnosti špecifických porúch učenia alebo porúch aktivity a pozornosti vytrvalá a pravidelná práca dieťaťa doma, pri správnom vedení sú základným predpokladom úspechu pri náprave týchto porúch. Každý, čo i len malý úspech je pre dieťa motiváciou a posilňuje jeho sebavedomie. V prípade, že sa dieťaťu neposkytne potrebná starostlivosť, môžu poruchy učenia veľmi negatívne ovplyvniť život dieťaťa, jeho vzťah k učeniu ako takému, prípadne mu úplne znemožnia jeho plynulé vzdelávanie. Mnohokrát sa v dôsledku opakovaného neúspechu v škole objavia problémy v správaní, čím sa situácia viac komplikuje.