• Koniec školského roka 2021/2022

• Vo štvrtok 30.6.2022 sme tak, ako na iných školách aj my slávnostne ukončili a rozlúčili sa so školským rokom 2021/2022.

Na úvod sme si tak ako vždy vypočuli slovenskú hymnu a potom sa pani riaditeľka rozlúčila s pedagógmi, ktorí od nás odchádzajú. Poďakovala sa za prácu pani učiteľke Maťke Salíniovej, Hanke Kochanovej a pánovi učiteľovi Tomáškovi Lopeňovi.

Hneď na to sa predviedli naše šikovné deti. Ako prví si pripravili básničku naši štvrtáci, ktorí sa lúčili s prvým stupňom. Po nich prišla na rad prváčka Olívia Plavecká s krásnymi pesničkami a ešte krajším hláskom.

Po úvodnom programe mala príhovor pani riaditeľka Dáška Královancová, ktorá následne odovzdala knihy pre najlepších žiakov z jednotlivých ročníkov. A verte, že bolo ťažké vybrať jedného či dvoch z každého ročníka. Z nášho pohľadu by si ocenenie zaslúžili všetci žiaci.

A keďže sa hovorí, že to najlepšie prichádza na koniec, tak sa nám s ich programom predstavili aj naši veľkáči deviataci. Na úvod s príhovorom a poďakovaním pre tých, ktorí ich učili, viedli, pomáhali im a vždy keď to potrebovali im dodali sebavedomia. Po príhovore nám zaspievali rozlúčkovú pieseň, po ktorej sa všetci podpísali do školskej kroniky, aby nám po nich okrem spomienok zostalo aj niečo na čo sa budeme môcť po rokoch pozrieť a znovu zaspomínať.

Na úplný záver nasledovala pieseň, ktorú zaspievala talentovaná a veľmi nadaná Kristínka Záhorová. Jej zamatový hlas a krásne slová nenechali ani jedno oko suché. Kristínkine vystúpenie bolo pomyselnou čerešničkou na torte k záveru školského roka.

Všetkým želáme krásne prežitie letných prázdnin, deviatakom správne vykročenie do ďalšej etapy ich života a veríme, že sa plní elánu vidíme v septembri na slávnostnom otvorení nového školského roka.

• Rozprávkový výlet 4.A

• V stredu dňa 29.6.2022 sa naši štvrtáci aj s triednou pani učiteľkou Evkou Královancovou vybrali do Nezbudskej Lúčky. Ich cieľom nebolo len sa prejsť a rozhýbať všetky končatiny, ich cieľom bola koliba Panoráma a rozprávkový les, ktorý sa v okolí koliby rozprestiera.

Nebol to len taký obyčajný rozprávkový les plný kúziel. Bol to les kde mohli naši štvrtáci stretnúť rôzne rozprávkové postavičky. A veruže aj stretli. Od čarodeníkov, obrých motýľov či  velikánskeho perníčka až po hrad, spiacu princeznú s jej princom alebo krásnu Elzu a Annu z ľadového kráľovstva.

Štvrtáci si výlet vlakom, prechádzku aj rozprávkový les užili a tešia sa kedy spolu podniknú ďalšie dobrodružstvá.