• Naši úžasní tanečníci

• V septembri sa konali vo švédskom Katrineholm Majstrovstvá sveta v disco dance disciplínach v termíne od 15.9.2022 do 18.9.2022.

Skvelí tanečníci a žiaci z našej školy podali neuveriteľné výkony.

Dianka Repáňová žiačka 6. A triedy ako člen klubu Deep Dance Club Martin a člen Slovenskej reprezentácie sa zúčastnila Majstrovstiev sveta - v disciplínach Disco Dance a Disco freestyle. Ako členka skupiny Disco Divas si domov doniesla zlatú medailu a stala sa majsterkou sveta.

Ako Disco dvojica sa s kamarátkou umiestnili na 18-tom mieste.

Veľký úspech dosiahol aj Lucasko Mandát zo 4.A , ktorý je členom Dance Group Martico New Age a reprezentoval nie len svoj klub, ale aj celú Slovenskú republiku.

V  disciplínach Disco Dance a Disco freestyle získal úžasné 5.miesto v jednotlivcoch. Zúčastnil sa aj Svetového pohára vo Varšave 4.9.2022 , kde obsadil vynikajúce 2.miesto.

Gratulujeme a prajeme vám ešte mnoho úspechov.

• Študuj dopravu

• Podujatie  Študuj dopravu, ktoré sa konalo dňa 8.9.2022 na parkovisku pri železničnej stanici vo Vrútkach, navštívili naši žiaci 7.A, 8.A a 9.A spolu so svojimi triednymi pani učiteľkami Kotúčovou a Nagyovou a pánom učiteľom Janušom.

Organizátori pre žiakov ZŠ pripravili kariérne poradenstvo - informácie od pedagógov i študentov SŠ, ich odporúčania a pomoc s výberom štúdia a povolania v oblasti dopravy a poštových služieb na stredných a vysokých školách.

Žiaci videli ukážky povolaní v železničnej a cestnej doprave, riadenie rušňa prostredníctvom vlakového trenažéra, simulátor nárazu vozidla, prehliadku autobusu, kamióna, rušňa s vlakom, okuliare simulujúce požitie alkoholu či LSD, modelovú železnicu, dopravné kvízy a súťaže, ukážky prvej pomoci a množstvo ďalších sprievodných akcií.

• Otvorenie šk.roka 2022/2023

• V pondelok 5.9.2022 sme sa po dvojmesačnej pauze opäť všetci stretli, aby sme spoločne otvorili nový školský rok 2022/2023.

Cez prázdniny sa toho mnoho udialo. Z našich ôsmakov sa stali naši "seniori" - veľkí deviataci, do školských lavíc zasadli aj noví žiaci, naši najmenší prváčikovia, prišli k nám aj dve nové pani učiteľky Vierka Krištofíková a Dominika Bednárová a z našich žiačikov sa počas leta už stali starší, rozumnejší a dospelejší žiaci.

Hneď na začiatku nám na flaute zahrala a potom aj zaspievala naša nadaná Olívia a k nej sa s básničkami pridali talentovaná Natálka aj neskutočne šikovná Alžbetka. Po nich mala naša pani riaditeľka Dáška Královancová príhovor, po ktorom privítala našich prváčikov. A to už na scénu prišla aj triedna pani učiteľka Ivetka Šubrtová s pani vychovávateľkou Zuzkou Daubnerovou, aby svojich mravčekov privítali, dali im odznačíky a darčeky, ktoré pre nich s láskou pripravili.

Po slávnostnom otvorení sa všetci presunuli do tried so svojimi triednymi učiteľmi a zahájili tým ďalší úspešný školský rok.

• Kultúrne poukazy

ak Vaše dieťa od tohto školského roka 2022/2023 už nenavštevuje našu školu kultúrne poukazy si môžete vyzdvihnúť u pani zástupkyne Mgr. Viery Miklerovej.